P23
W KATOWICACH

P23 – klimatyczne miejsce zlokalizowane w dawnej, katowickiej fabryce porcelany. Jest to przestrzeń klubowa w której odbywają się różnorodne wydarzenia począwszy od koncertów akustycznych przez rockowe granie po mocne brzmienia elektroniczne. Nazwiska pojawiające się na scenie tego klubu zna każdy fan muzyki elektronicznej, a niedawno miejsce to wzbogaciło się także o nowy, wysokiej klasy system nagłośnienia. Również i w tym przypadku odpowiedzialni byliśmy za projekt i realizacje.

Zainstalowany system dźwiękowy oprócz wrażenia wizualnego, robi wrażenie głównie pod kątem jakości dźwięku. Zastosowane rozwiązania pozwalają na równomierne nagłośnienie całej przestrzeni. System jest o tyle nietypowy ponieważ jest to chyba ostatni analogowych duch wdrożony w wielkoformatowe rozwiązania sceniczne.

System składa się z modułów szerokopasmowych SL412 oraz modułów basowych złożonych z dwóch części. Jednej opartej o przetworniki 21” zapewniające niskie zejście (VHD 2.21) a także dedykowanych subwooferów opartych na przetwornikach 15” odpowiadających za dynamiczną i szybką odpowiedź „górnego zakresu” dolnych części pasma przenoszenia.

Co ciekawe główne moduły szerokopasmowe systemu złożone są z aż 4 przetworników 12”, 8” głośnika średnio-tonowego i 1,4” głośnika wysokotonowego. Sam jeden moduł zapewnia pokrycie dźwięku w obszarze 110 x 40 stopni. SL 412 zasilany jest w tri-ampie poprzez dedykowane wzmacniacze SL 3000.

Jako delay dogłaśniający w przestrzeni tanecznej zastosowano trójdrożne moduły głośnikowe oparte na 15” wooferze. Na scenie znalazł się także system monitorowy pełniący rolę również rolę systemu nagłośnieniowego podczas eventów. System tym razem został oparty na rozwiązaniach aktywnych również marki KV2 Audio. Na system składają się subwoofery 18” (EX 1.8) oraz kolumny szerokopasmowe 12” (EX12).